Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/fe009100:/usr/share/pear) in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 91

Warning: fopen(): Filename cannot be empty in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 92

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 93
Odpory ,rezistory pre led žiarovky | leddennesvietenie.sk

Odpory, rezistory pre LED žiarovku alebo už žiadna signalizácia vyhorenej žiarovky

6. február 2015
denne-svietenie-rezistory-eliminatory

Ahojte!

Dnešný článok venujeme trochu nezvyčajne – príslušenstvom ku LED žiarovkám. Písať budeme o eliminátoroch a rezistoroch pre LED žiarovky.

Poznáte ten prípad, že si kúpite super svietiacu LED žiarovku, namontujete ju a tešíte sa ako bude svietiť jasným bielym svetlom (alebo inej farby poprípade), zasvietite – a v tom Vás zaskočí hláška na palubnom počítači – Žiarovka je vypálená/poškodená. Vaša žiarovka však svieti bez problémov. Alebo iný prípad, tento sa väčšinou vyskytuje pri LED žiarovkách do smeroviek – žiarovka bliká priveľmi rýchlo. V oboch prípadoch sa jedná o to isté: moderné autá majú funkciu elektronickej kontroly prasknutej/vypálenej žiarovky, čo má za následok pri výmene klasickej žiarovky za LED žiarovku s nižším príkonom vznik chybového hlásenia. Aby ste vyriešili jeden, či už druhý problém, máme pre Vás jednoduché riešenie – eliminátor (alebo rezistor) chybových hlásení. Eliminátory (napr. pre H7) pomáhajú riešiť aj problém s často vypálenou žiarovkou – aj halogénovou.
Určite ste pochopili, že hlavným problémom je menšia spotreba elektrickej energie LED-ky v porovnaní s bežnou autožiarovkou. Toto systém CANBUS vyhodnotí ako stav, že je autožiarovka poškodená. LED žiarovka má jednoducho nižší odber wattov.

Teraz k jednotlivým typom.

V našom eshope nájdete 3 typy eliminátorov chybových hlásení – pre žiarovku pätice BA15s, H7 a T10. Tie len jednoducho zapojíte do príslušných pätíc (systém plug&play).
Pri zapojení rezistora je to trochu komplikovanejšie – tam potrebujete najprv zistiť, ktorý je vhodný pre Vás. Na našom eshope nájdete tie najpoužívanejšie – rezistor pre led žiarovku 12V/27W, rezistor pre led žiarovku 25W/25ohm a rezistor pre led žiarovku 50W/6ohm. Zapojíte ho paralelne k LED žiarovke.

Schéma tu:

schema-rezistor-instalacia

Pri montáži je dôležité vhodne odpor umiestniť – ak je trvale pod napätím, môže sa zahrievať!

Možno Vám trochu pomôže, ak napíšeme, ktorý rezistor ku ktorej žiarovke (podľa pätice) je vhodný (môžu nastať aj výnimky, všetko podľa výkonu žiarovky).

Všetky eliminátory a rezistory sa používaju pri tradičnom 12V napätí.  Ani eliminátor, ani rezistor, nepoškodí Vašu LED žiarovku.

Ak teda riešite nejaký z hore uvedených problémov s LED žiarovkami, veríme, že Vám tento článok pomohol. A ak Vás v budúcnosti zaskočí hláška vypálenej (NOVO-kúpenej) LED žiarovky, budete vedieť kde je chyba, a že problém sa dá jednoducho vyriešiť.

Odkazy na jednotlivé rezistory a eliminátory nájdete tu:
http://dennesvietenie.eu/autoled/odpory-rezistory/
http://dennesvietenie.eu/autoled-dennesvietenie/eliminator-pre-led-ziarovku-ba15s/
http://dennesvietenie.eu/autoled-dennesvietenie/eliminator-pre-led-ziarovku-h7/
http://dennesvietenie.eu/autoled-dennesvietenie/eliminator-pre-led-ziarovku-t10/
http://dennesvietenie.eu/autoled-dennesvietenie/rezistor-pre-led-ziarovku-12v27w/
http://dennesvietenie.eu/autoled-dennesvietenie/rezistor-pre-led-ziarovku-25w25ohm/
http://dennesvietenie.eu/autoled-dennesvietenie/rezistor-pre-led-ziarovku-50w6ohm/

S pozdravom Váš TEAM dennesvietenie.eu
Summary
Author Rating
Aggregate Rating
5 based on 1 votes
Brand Name
Dennesvietenie.eu
Product Name
Eliminátor, rezistor, odpor
Price
EUR 4.20
Product Availability
Available in Stock

Viac...

2 Komentáre

Komentovať

*