Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/fe009100:/usr/share/pear) in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 91

Warning: fopen(): Filename cannot be empty in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 92

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 93
Off road svetlá – pracovné svetlá – LED light bar | leddennesvietenie.sk

Off road svetlá – pracovné svetlá – LED light bar II.

2. február 2016
offroad-svetla-lights-2

Dnes Vám prinášame sľubované pokračovanie článku na tému off road svetlá – pracovné svetlá – LED light bary.

V prvom článku (nájdete TU) sme si povedali niečo o tom, čo to vlastne off road svetlá – pracovné svetlá sú a aký je rozdiel medzi technológiou používanou v off road svetlách oproti klasickým halogénovým a HID svetlám.

V dnešnom článku si povieme niečo o výhodách používania led light barov ako aj o výhode samostatnej led technológie a v druhej časti článku sa dozviete viac o typoch lúčov pri led light baroch – offroad svetlách.

Aké sú výhody použitia led offroad svetiel – pracovných svetiel oproti halogénovým?

Už v predošlom článku sme spomínali, prečo je výhodnejšie zakúpiť LED off road svetlo – pracovnú lampu oproti halogénovej. Vskutku existuje niekoľko veľmi dôležitých výhod led svetiel, ktoré ich robia medzi motoristami stále obľúbenejšími. Medzi tie najzákladnejšie patria:

ŽIVOTNOSŤ LED SVETLA
Väčšina typov osvetlenia používa vlákna, ktoré sa hrejú na extrémne vysoké temploty za účelom výroby svetla. Vzhľadom k tejto technológií sú práve vlákna zvyčajne prvá vec, ktorá odchádza a preto sa znižuje životnosť žiaroviek využívajúcich túto technológiu. Vzhľadom k tomu, že LED svetlá sa nespoliehajú na vlákna , ich životnosť je neporovnateľne vyššia (niektorí výrobcovia led čipov uvádzajú životnosť aj viac ako 100.000 hodín).

EFEKTÍVNA SPOTREBA
Jedným z možných problémov pri používaní technológie HID a halogén je vysoká spotreba zariadenia. Ak Vaše vozidlo nie ja naštartované, može dôjsť k extrémnému vybíjaniu batérie z dôvodu vysokej spotreby. Vzhľadom k tomu, že LED light bary – offroad svetlá využívajú technológiu LED a nepotrebujú na svoju prevádzku až toľko energie, môžu pri nenaštartovanom vozidle ostať zapnuté oveľa dlhšiu dobu a nepoškodzujú tak akumulátor.

NÍZKA TEPLOTA
Z dôvodu minimálnych nárokov na elektrickú energiu v prevádzke a nezahrievajúceho sa vlákna pri produkcii svetla nedochádza k prehrievaniu, čiže LED offroad svetlá produkujú minimálne množstvo tepla. To významne znižuje riziko poškodenia svetla ako aj možného požiaru.

LED – EKOLOGICKÁ A TRVANLIVÁ TECHNOLÓGIA
Tradičné halogénové žiarovky sú vytvorené za použitia rôznych nebezpečných materiálov, ktoré môžu byť nebezpečné pre zdravie a životné prostredie. Okrem toho, že sú konštruované z nebezpečných materiálov, tradičné halogénové žiarovky sú tiež vyrobené z veľmi krehkých materiálov ako je sklo, čiže sú viac náchylné na otrasy a lámanie. Naštastie nič z týchto uvedených problémov sa netýka technológie LED. Ich ekologická a odolná konštrukcia z nich robí optimálnu voľbu pre použitie v automobilovom priemysle.

O výhodách LED sme písali aj v inom článku, tak ak ste ho doteraz nečítali, nech sa páči : http://dennesvietenie.eu/led-diody-vs-halogenove-ziarovky/

Typ lúča pri offroad svetlách – pracovných svetlách

Vytypovanie si správneho offroad – led pracovného svetla patrí medzi dôležité kroky pri samotnom rozhodovaní. Na začiatku by ste mali vedieť či chcete “SPOT”, “FLOOD” alebo ich kombináciu.

SPOT
Rozdiel medzi týmito vyžarovaniami by sa dal v skratke aj pomenovať ako rozdiel medzi hĺbkou a šírkou vyžarovania.
SPOT reflektory sú zamerané na produkciu úzkeho svetelného lúča, ktorý osvetľuje objetky v ďiaľke, objekty vo väčšej vzdialenosti, ale zasa neposkytuje svetelný lúč osvetľujúci aj do šírky, čiže na bočné osvetlenie.

FLOOD
Narozdiel od SPOT reflektorov, svetelný lúč tohoto reflektora má široký uhol svetelnej plochy, ale chýba mu schopnosť osvetlenia vzdialenejších predmetov. Tieto svetlomety sú zvyčajne lepšou voľbou pri používaní na pracovných strojoch a offroad špeciáloch, keďže osvetľujú vačšiu časť plochy pre nami.

KOMBINÁCIA FLOOD A SPOT
Ak si nie ste istý , ktorý svetelný lúč bude pre Vás najlepšia voľba alebo ak sa ocitnete v situácii, kde budete potrebovať osvetliť aj pred sebou aj v ďialke, potom by ste mali siahnuť po nákupe LED offroad svetla, ktorý sa skladá z kombinácie oboch týchto šošoviek.
Mať oba tieto šošovky vo svetle Vám ponúka možnosť “plného” osvetlenia vzdialených objektov, ako aj osvetlenia objektov, ktoré sa nachádzajú po stranách Vášho auta. Takže kombinácia týchto šošoviek je veľmi populárna. Zjednodušene povedané, ide o univerzálne OFFROAD – PRACOVNÉ SVETLO.

offroad-svetla-lights

Veríme, že sa Vám aj tento článok páčil a už teraz sa tešíte na ďalšie pokračovanie.

Ak ste si neprečítali prvú časť tohoto miniseriálu, nech sa páči : http://www.leddennesvietenie.sk/off-road-svetla-pracovne-svetla-led-light-bar-i/

LED Offroad / pracovné prídavné svetlá nájdete v našom eshope tu: http://dennesvietenie.eu/autoled/offroad-pracovne-svetla/

S pozdravom TEAM Dennesvietenie.eu

Summary
Author Rating
Aggregate Rating
5 based on 3 votes
Brand Name
Dennesvietenie.eu
Product Name
LED off road/pracovné prídavné svetlá

Viac...

Žiadne komentáre

Komentovať

*