Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/fe009100:/usr/share/pear) in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 91

Warning: fopen(): Filename cannot be empty in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 92

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 93
Off road svetlá - pracovné svetlá | leddennesvietenie.sk

Off road svetlá – pracovné svetlá – LED light bar I.

5. január 2016
offroad-svetla2

Ak ste už niekedy riadili počas tmavej noci alebo sa preháňali v noci našími poľnými cestami, sami už isto dobre viete ako zradné môže byť zlé osvetlenie. Ak k tomu pridáme ešte nepriaznivé počasie ako dážď, sneh, hmla, Vaša schopnosť vidieť je ešte viac ohrozená.

V situácií ako je táto Vám pomôžu tzv. pracovné svetlá, offroad svetlá, led light bary. Práve ich silné svetlo Vám dopomôže v prípade nepriaznivého počasia doraziť do cieľa a zvyšuje istotu pri jazde aj v nepriaznivom počasí.

Nájsť najlepšie offroad svetlo / pracovné svetlo na trhu nie je však často jednoduché. Preto sme si pre Vás pripravili tento seriál článkov, kde si postupne vysvetlíme princíp offroad / pracovných svetiel, typy svetiel, ako aj možné použitie týchto svetiel (off road autá, štvorkolky, pracovné autá, stavebné autá, traktory…).  V tomto seriáli by sme Vám tak isto chceli priniesť aj recenzie nami ponúkaných svetiel.

Veríme, že aj vďaka tomuto seriálu článkov Vám pomôžeme spoločne nájsť offroad – pracovné svetlo priamo pre Vás.

LED LIGHT BAR – OFF ROAD SVETLÁ / PRACOVNÉ SVETLÁ

off road svetlo, led offroad sveetlo

off road svetlo, led offroad svetlo

Čo je to led light bar?

Ako už názov napovedá, LED light bar je pás svetla tvoreného LED diódami. LED svetlá – Offroad svetlá môžu byť nainštalované na Vašom vozidle. Nami ponúkané LED light bary – offroad svetlá sú relatívne ľahké, vysoko odolné a energeticky úsporné, s priemernou očakávanou dĺžkou života 25.000 až 100.000 hodín práce. Ako už bolo spomenuté, hlavným cieľom LED pracovných svetiel je pridať doplnkové svetlo, najmä pre osvetlenie plochy v prednej časti vozidla alebo pre pridanie ďalšieho osvetlenia na diaľku. V posledných rokoch si práve led pracovné svetlá / offroad svetlá našli svoje miesto u motoristov, ktorí oceňujú ich design a dostatočnú bezpečnosť, ktorú tieto produkty poskytujú.

Prečo sú pracovné – offroad svetlá tou najlepšou voľbou pre Vás?

Mali by sme spomenúť, že okrem led pracovných – offroad svetiel, existujú ďalšie dva typy svietidiel, ktoré môžete pridať na Váš offroad alebo pracovný stroj. Jedná sa o halogénové svetlá a HID svetlá.

led-denne-svietenie-osvetleny-automobil-v-hmle-2

Halogénové svetlá sú najobľúbenejšie svetlá v automobilovom priemysle, a sú s najväčšou pravdepodobnosťou typ svetla, ktoré používate vo Vašom vozidle. Majú tú výhodu, že sú lacné a jednoduché na výrobu, ale ich trvanlivosť a jas bledne v porovnaní s inými zdrojmi osvetlenia v automobile.

HID – xenónové svetlá sú lepšie, sú odolnejšie a jasnejšie než halogénové žiarovky, ale stále majú niekoľko problémov:

  • Po prvé, môže trvať niekoľko sekúnd (až minút), kým dosiahneme ich 100 percentné rozžiarenie
  • Po druhé, sú veľmi krehké a preto sa neodporúča ich použiť v offroad a pracovných vozidlách

Kým tieto typy svietidiel sú menej nákladné pri zaobstáravaní na začiatku, rozdiely sú nesporné. LED light bary  žiaria jasnejšie, vydržia dlhšie a spotrebujú menej energie ako HID alebo halogénové svetlá.

Tu sme Vám v skratke popísali princíp a funkciu LED LIGHT BAROV. V ďalšom článku si povieme niečo o výhodách led light barov a o ich základnom rozdelení.

Veríme, že Vám tento článok bol aspoň trocha nápomocný.

Team dennesvietenie.eu

Viac...

Žiadne komentáre

Komentovať

*