Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/fe009100:/usr/share/pear) in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 91

Warning: fopen(): Filename cannot be empty in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 92

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/fe009100/www_root/leddennesvietenie/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 93
Správne osvetlený automobil | leddennesvietenie.sk

Správne osvetlený automobil

11. december 2015
led-denne-svietenie-osvetleny-automobil-v-hmle-1

“Správne osvetlený automobil = bezpečná a plynulá jazda”

Zo štatistík dopravnej nehodovosti je známy jeden fakt, a to, že až takmer jedna štvrtina dopravných nehôd je spôsobená zlou viditeľnosťou za zlého počasia alebo za tmy (hmla, dážď, sneh). Aj z tohto dôvodu si vo viacerých krajinách našlo legislatívne zavedenie povinnosti svietiť počas jazdy aj cez deň. Na Slovensku sme podľa platného zákona povinní svietiť počas celého roka (cestný zákon č. 8/2009 Z. Z.).
Každý z nás šoférov isto uzná, že v dnešnej dopravnej situácií si rýchlejšie a lepšie všimneme auto s kvalitnými, neoslepujúcimi ale hlavne rozsvietenými svetlami. Teraz Vám uvedieme pár možnosti ako ,, Vidieť a byť videný“.

KLASICKÉ STRETÁVACIE SVETLÁ

led-denne-svietenie-osvetleny-automobil-v-hmle-2

Dobrá viditeľnosť na ceste sa dá dosiahnúť viacerými spôsobmi. Najjednoduchším spôsobom je samozrejme zapnúť si svetlá pred jazdou. Všetci dobre vieme, aká je momentálne uponáhľaná doba, a že aj na tento banálny úkon často zabúdame. Následkom toho je v tom najlepšom prípade len bloková pokuta. Ak sa nám nedarí prijať tento návyk a to pred jazdou zapnúť svetlá, tento problém sa dá krásne vyriešiť použitím jednoduchého modulu, ktorý Vám svetlá automaticky zapne pri naštartovaní motora.
Ďalším pomerne jednoduchým a pomerne lacným riešením pre kvalitnú jazdu je výber tej správnej žiarovky. V poslednom období sa často stretávame už aj s vylepšenými funkciami žiaroviek, či už je to vyššia svietivosť alebo je to žiarovka s predĺženou dobou svietivosti , vhodnejšou farebnou škálou svietivosti  (biela farba, menej únavný odtieň) alebo dokonca žiarovky určené presne do extrémneho počasia.

DENNÉ SVIETENIE – LED SVETLÁ DRL

led-denne-svietenie-osvetleny-automobil-v-hmle-3
Chceli by ste ušetriť prevádzkové náklady a palivo? Aj Vám nie je ľahostajné životné prostredie? Zaobstarajte si denné svietenie, nazývané aj DRL LED svetlá.
Pri použití denného svietenia má auto nepochybne nižšiu spotrebuje elektrickej energie s čím súvisí nižšia spotreba paliva. Tým pádom dochádza aj k menšej záťaži na alternátor. Ďalšou výhodou použitia denného svietenia – led svetiel DRL je úspora klasických halogénových žiaroviek alebo xenónových výbojok. Pri nákupe si však dávajte pozor, denné svietenie – led svetlá DRL musia byť schválené na premávku na pozemných komunikáciách a obsahovať patričné identifikačné prvky.

Pre Viac informácií ohľadom zákona o dennom svietení – led svetla DRL Vám oporúčam prečítať si príslušnu vyhlášku: http://dennesvietenie.eu/vyhlaska-2/

S pozdravom TEAM dennesvietenie.eu

Summary
Article Name
Správne osvetlený automobil = bezpečná a plynulá jazda
Description
Vidieť a byť videný je jednou z podmienkou ako sa nám podarí bezpečne dôjsť do cieľa našej cesty. www.dennesvietenie.eu

Viac...

Žiadne komentáre

Komentovať

*